pozwól się ODNALEŹĆ

Copywriting

PISANIE TEKSTÓW na stronę www

Kluczem nie jest historia, którą opowiadasz, lecz to, by Twój konsument stał się jej bohaterem.

COPYWRITING

Pisanie jakościowych tekstów na stronę WWW

Profesjonalny copywriting to świeże narzędzie marketingowe, które ma ogromny potencjał w procesie pozycjonowanie strony www. Przeczytaj jak pisanie jakościowych tekstów na stronę www może pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu Twojego biznesy. To nie są farmazony! Wejdź i zanurz się w wartościowej wiedzy na ten temat!  

Właśnie czytasz napisane przed chwilą teksty na swoją stronę internetową i co? i szukasz czegoś w internecie jak je poprawić, bo właśnie tego czegoś Ci w nich brakuje, ale nie wiesz czego? No i witam Cię serdecznie, na naszej stronie! Jeżeli tu jesteś, to domyślam się czego szukasz? Chcesz, aby Twoje treści na stronę www były ciekawsze, aby czytało się je lekko, a przede wszystkim, aby angażowały Twoich klientów do zakupu. Trafiłeś dobrze, zaraz zaczynamy podróż po profesjonalnym copywriting’u, jednak wcześniej troszkę historii, dla zrozumienia po co Ci copywriting?

Kim jest copywriter?

Copywriter to zawód, która powstał z potrzeby uporządkowania internetu. Już tłumaczę. Kiedyś było mniej lub bardziej  skuteczne pozycjonowanie stron www. ogromnie dużo działań. Oprócz prac dotyczących samej strony, które do dzisiaj pozostały, to jeszcze było naprawdę dużo pracy wokół Twojej strony. Dużo się dzisiaj zmieniło w tej kwestii i bardzo dobrze, bo w internecie zrobił się taki bałagan, że ciężko jest znaleźć wartościową treść na stronie www. Google oczekuje od właścicieli stron treści, napisanych samodzielnie, może lepiej brzmi indywidualnie, a nie przez „kopiuj-wklej”, napisanych w prosty i przystępny sposób, łatwych doi czytania, to wszystko właśnie nazywa się profesjonalny copywriting. Wyszukiwarki szybciej zauważają Twoją stronę internetową, a Ty zdobywasz więcej klientów.www, bo otrzymujesz skuteczne pozycjonowanie stron www.

Przyciągnij SWOICH klientów

UŻYWAJ JAKOŚCIOWYCH TEKSTÓW

Pisanie jakościowych tekstów na stronę WWW nie wymaga tylko bycia specjalistą w danej dziedzinie, w której piszesz tekst. Zanim zaczniesz pisać teksty na stronę internetową musisz dowiedzieć się kim będzie lub jest Twój klient? To bardzo ważne pytanie, bo od odpowiedzi na nie, będzie zależał cały profesjonalny copywriting oraz strategia Twojego marketingu internetowego, który będzie realizowany dla Twojej strony www, a to wszystko będzie bezpośrednio oddziaływać na skuteczne pozycjonowanie stron www.

CZYM TAK NAPRAWDĘ JEST PROFESJONALNY COPYWRITING?

Krótko pisząc, to pisanie wartościowych tekstów na strony WWW, które spełniają wymogi, stawiane przez algorytmy wyszukiwarek, jednocześnie treści muszą być atrakcyjne dla Twoich klientów, muszą być napisane w sposób lekki, językiem nieprofesjonalnym, by zwykli ludzie mogli zrozumieć, bez wiedzy fachowej, o czym piszesz. Napisanie jakościowych tekstów wymaga uwzględnienie wielu zmiennych, których nie zauważasz czytając tekst, jednak algorytmy Google znakomicie widzą wszystkie zabiegi copywriterów.

CO ZYSKUJESZ ZLECAJĄC NAM COPYWRITING?

Otrzymujesz skuteczne pozycjonowanie stron www w wyszukiwarkach Google i lądujesz ze swoją stroną coraz wyżej. Oczywiście nie tylko praca nad tekstem się opłaca, trzeba zadbać o inne aspekty, jak szybkość wgrywania strony www, responsywność szablonów, aby na każdym ekranie strona była czytelna dla klienta i wiele innych. Ale o tym szerzej napisaliśmy w artykule Czym jest optymalizacja SEO.

Dowiedz się, jak piszemy angażujące teksty na stronę WWW.

copywriting - pisanie jakościowych tekstów

POZYCJONOWANIE STRONY WWW

PISANIE TEKSTÓW NA STRONĘ WWW

Napisanie angażujących tekstów to proces, który wymaga czasu, aby zrealizować go prawidłowo i móc mówić o nim, że to profesjonalny copywriting.. Wiele agencji copywriterskich niestety udają tylko, że są profesjonalnymi copywriterami, jednak nie mają nic z nimi do czynienia, są po prostu osobami, którzy umieją poprawnie po polsku napisać tekst. Agencja, która bierze od Was zlecenie na napisanie tekstów i nie komunikuje się z Wami w żaden sposób po za mailem, to na pewno nic dobrego z tego nie wyjdzie. Ostrzegam przed takimi agencjami, robią szkodę temu zawodowi. Oczywiście, napiszą dobrze stylistycznie tekst, jednak ten tekst nie będzie miał wartości dla wyszukiwarek, ani nie będzie się go dobrze czytało. Będzie tekstem, których jest miliony w internecie. 

JAK NAPISAĆ WARTOŚCIOWY TEKST NA STRONĘ WWW?

Pisanie tekstu na stronę www, to proces, który wymaga czasu. Na początek musimy się poznać, muszę zweryfikować: Jaką osobą jesteś? Następnie musimy dowiedzieć się Kim ma być Twój przyszły klient? Jaką ma posiadać energię? Jakie ma potrzeby? Później opowiesz mi troszkę o swojej firmie, czym się zajmujecie? Jaki cel chcesz osiągnąć zlecając nam pisanie tekstu na stronę www? To początek drogi, aby uzyskać skuteczne pozycjonowanie stron www.

Mając te wszystkie odpowiedzi jesteśmy wstanie napisać wartościowe treści na Twoją stronę WWW. Pamiętaj jednak, żeby wyszukiwarka zauważyła Twoją stronę www, to nie tylko wartościowe teksty na stronę www są Ci potrzebne. Uzyskanie wysokiej pozycji w Google realizując skuteczne pozycjonowanie stron www oraz wysokiego zwrotu z kampanii reklamowej wymaga zrealizowanie dodatkowych prac jakimi są optymalizacja SEO, ale o tym dowiesz się z artykułu tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE, TO PODSTAWA TEKSTÓW NA STRONĘ WWW

Pisanie tekstów na stronę WWW bez wiedzy na temat słów kluczowych, to tak jakby próbować dojechać do miejsca, nie mając pojęcia gdzie to miejsce się znajduje i jak się nazywa. Profesjonalny copywriting to w dzisiejszych czasach prawie 65% wysiłku aby uzyskać  skuteczne pozycjonowanie stron www. Reszta to działania,  po za wzrokowe, widoczne tylko dla wyszukiwarek Google. Wracając do tematu, słowa kluczowe pisanego tekstu po podstawa profesjonalnego copywriting’u. Przede wszystkim, trzeba się zastanowić: 

Co klienci wpisują w wyszukiwarce, szukając Twojego produktu lub usługi?

Zanim napiszemy jakikolwiek tekst na stronę www, musimy wiedzieć co wpisują Twoi klienci w wyszukiwarkę Google, aby Cię znaleźć i tu pomocnym jest kilka narzędzi dostępnych w internecie. Te narzędzia pomagają nam w analizie słów kluczowych oraz Twojego biznesu. Dopiero po akceptacji naszej propozycji słów kluczowych przez Ciebie, zaczynamy pisać teksty na stronę www. To własnie te informacje pozwolą nam ukierunkować prawidłowo teksty na Twoją stronę www, Twoja strona uzyska skuteczne pozycjonowanie stron www w wyszukiwarce Google, a Ty zyskasz po pewnym czasie nowych klientów. 

JAK DŁUGIE MUSZĄ BYĆ TEKSTY NA STRON WWW?

Większość agencji copywriterskich w swoich cennikach przedstawia koszt tekstu za 1500 zzs (znaków ze spacjami), to tak naprawdę nieporozumienie. Już tłumaczę. Osobiście uważam, tak samo uważa w sumie Google, że taki tekst nie jest tekstem wartościowym. Za mało treści, brak możliwości rozwinięcia myśli, raczej ogólnikowo opisane zagadnienia. Taką ilość znaków może zawierać tekst opisu produktu, ale nie opis wartościowy usługi. Pisanie jakościowych tekstów na stronę WWW, to co najmniej 600 wyrazów, co daje nam średnio jakieś 3000 zzs. Taki tekst można nazwać wartościowym pod względem wyszukiwarek. Jednak profesjonalny copywriting uwzględnia jeszcze rodzaj klienta do którego piszemy, jego status społeczny oraz jego oczekiwania.

CZAS DECYZJI

DZIAŁASZ Z NAMI, CZY PISZESZ SAM?

Z ŻYCIA WZIĘTE - PRAWDZIWE HISTORIE

Jeżeli masz jeszcze czas to pozwól, że opowiem Ci pewną historię która pokaże Ci efekty stosowania usługi copywriting przy pisaniu tekstów na stronę www.

Spotkałem na swojej drodze klienta, któremu biznes hulał. Trafił do mnie, ponieważ chciał odświeżyć wizerunek strony www. W trakcie rozmowy o wymaganiach i wyglądzie strony, zadałem pytanie:

  • Ja: na kiedy jest wstanie przygotować nowe treści na stronę internetową, czyli nowe tekst oraz zdjęcia?
  • Klient: Skopiuję stare teksty i zdjęcia z aktualnej strony www.
  • Popatrzyłem na niego wielkimi oczami i mówię: To jaki jest sens realizacji nowej strony WWW, jeżeli zostają stare treści?
  • Klient: Chciałby tylko odświeżyć wizerunek dla swoich aktualnych klientów, pokazać, że idziemy z duchem czasów, nowych klientów mi nie potrzeba.

Więc ja mu zaczynam tłumaczyć, że to bez sensu wydawać na to pieniądze, jeżeli tylko taki ma być cel. Koniec końców przekonałem go na sesję zdjęciową, aby zebrać nowe materiały graficzne oraz przekonałem go do usługi copywriting – czyli pisanie tekstów na stronę www, które zwiększają sprzedaż i zaangażowanie klientów. 

 

Po 3 miesiącach od uruchomienia nowej strony, klient do mnie zadzwonił i podziękował mi za okazaną pomoc i cierpliwość. Nadmienił również, że o dziwo choć zapierał się, że wszyscy już wiedzą o jego firmie i na pewno nie będzie miał nowych klientów, jego sprzedaż zaczyna wzrastać. Po 4 latach od zrealizowania przez nas nowej strony internetowej ten klient zwiększył swoją sprzedaż aż o 150% i do dzisiaj, gdy tylko się widzimy wciąż się uśmiecha do mnie i dziękuje za pomoc w rozwoju jego firmy. 

Tak wiem, że brzmi to jak bajka, oczywiście tak może brzmieć. Ja nie zamierzam Cię długo przekonywać, zadam Ci dwa pytania. Sam musisz sobie na te pytania odpowiedzieć:

  1. Czy kupiłbyś produkt ze swojej strony WWW?
  2. Czy wpisując słowo kluczowe określające Twój produkt/usługę odnajdujesz się w wyszukiwarce Google?

Jeżeli na oba pytania odpowiedź brzmi „NIE”, to najwidoczniej potrzebujesz naszej pomocy. 

Chciałbym zaprosić Cię na niezobowiązującą rozmowę online na temat Twojego biznesu, porozmawiamy o Twoich produktach, usługach. Spróbujemy zdefiniować Twojego klienta, kim on jest?Jaki ma status społeczny? W jakim wieku jest Twój klient, itp. 

To wszystko będzie nam potrzebne, aby prawidłowo zrealizować copywriting. Napisz do Nas już teraz, umówimy wspólnie termin rozmowy i zobaczymy jak będziemy mogli Ci pomóc.